Milí rodičia

Autor: Eliška Herinková | 20.4.2013 o 20:50 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  347x

Ste našimi rodičmi. Dali ste nám život. Od chvíle, kedy sme sa narodili, ste sa o nás s láskou starali. Boli ste pre nás, keď sme celé noci preplakali od bolesti pri raste prvých zúbkov. Počuli ste naše prvé slová a videli naše prvé pokusy o kroky. Kŕmili ste nás. Keď sme mali ísť do škôlky, nechceli sme tam chodiť. Chceli sme byť doma pri vás. Prvý školský deň ste nás odviedli do školy. Strávili ste hodiny pri nás, keď sme sa trápili s prvými domácimi úlohami a učili sa písať, čítať a počítať.

 

V škole sme boli v kolektíve ďalších detí a pomaličky sme sa vám začali vzďaľovať. Stále viac času sme trávili vonku s kamarátmi a vy v práci. Napriek tomu ste si prešli s nami naše detské vzplanutia, ktoré sme mylne nazývali láskou. V puberte to boli prvé lásky. Vždy ste boli pri nás a my sme vedeli, že keď sa niečo stane, vždy sa môžeme na vás obrátiť. Vzhliadali sme k vám ako ku vzorom. Obdivovali sme síce hercov a pop hviezdy, ale najviac sme sa chceli podobať vám. Chceme vychovať svoje deti tak dobre, ako ste vychovali vy nás.

Na druhej strane, robíte aj veľa chýb, ktoré my v žiadnom prípade opakovať nechceme. Nechcem vás kritizovať. My vás milujeme, pretože ste tí, čo boli vždy pri nás a dali nám všetko. Vidíme vaše chyby, ale prehliadame ich. Rovnako, ako vy prehliadate tie naše.

Chcem vám povedať len jedno. Myslite na svoje deti. Pri všetkom, čo robíte a pri každom rozhodnutí. Vnímame svet ináč ako vy. Neublížte nám. Veľa rozhodnutí sa môže zdať ako to najlepšie, ale v skutočnosti to môže byť to najhoršie, čo môžete v danej situácii urobiť. Možno svoje deti vidíte len hodinu denne. Ale stále vás majú radi a domov sa vracajú s radosťou, aj keď by to nikdy nepriznali. Veď predsa, domov je tam, kde je aj srdce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?