Prvé stretnutie

Autor: Eliška Herinková | 31.3.2013 o 13:10 | (upravené 1.4.2013 o 0:36) Karma článku: 2,94 | Prečítané:  220x

Bol Zelený štvrtok a mňa čakal prvý oficiálne-neoficiálny míting z YESka. Pocity pred tým boli rôzne. Ale brala som to dobre, keďže do veci so mnou boli namočené aj dve moje kamarátky. Keď už nič iné, aspoň tam nebudem sedieť sama.

Na námestí sme stretli ďalších dvoch ľudí, ktorý mali rovnaký cieľ cesty, ako my. Prišli sme do Guinnessu, našej prechodnej spoločenskej miestnosti a objednali si niečo na zahriatie. Samozrejme, nealko J . A čakali sme, až príde zvyšok našej skupiny.

Po asi 5 minútach prišiel zvyšok. Vtedy to celé začalo. Predtým sme sa všetci nepoznali, takže na začiatok sme mali zoznamovacie hry  typu ahoj, ja som Rišo, bol som v Paríži a kúpil som si rožky. Nepoznala som to, tak som mala neodolateľnú chuť, odpovedať na toto iba Ahoj Rišo. Ako na stretnutí alkoholikov. Ale našťastie som odolala J Princíp tejto hry sme pochopili celkom rýchlo. Následne každý z nás povedal, akého projektu sa už zúčastnil. V mojom prípade to bola Euroscola a týždňová mládežnícka výmena cez Študentskú radu stredných škôl v Poľsku, v meste Karpacz.

Po horúcej káve už každému z nás zapol mozog, u mňa predtým zmrznutý z vonku. Možno je koniec marca, ale podľa počasia to skôr vyzerá na pekné biele Vianoce. So všetkými kamarátmi sa teraz lúčim frázou Šťastné a veselé Vianoce. Celkom uveriteľné, nie?

Keďže sme vznikli hlavne preto, aby sme rozhýbali mládež v našom meste a dokázali ľuďom, že mladí ľudia sa dokážu venovať aj niečomu inému ako je popíjanie v parku na lavičkách, začali sme problémami, ktoré nás trápia. Najväčším problémom bola samozrejme pasivita mladých ľudí. Väčšina z nás je naozaj taká, že len sedí v parku na lavičkách. Ale skúste niektorým dať možnosť niečo so sebou urobiť. Viac ako polovica niečo so sebou urobí. Potom sú tu takí z nás, ktorí majú aj nápady, aj chuť niečo robiť. Na to vznikli mnohé projekty ktoré podporujú mládež.

Na mnohých miestach je problémom trávenie voľného času. Stavajú sa multifunkčné ihriská pre det, ale predsa len, študentovi strednej školy sa už venuje o niečo menej. Ak nemá základy z mladšieho veku, tak nie je vysoká pravdepodobnosť, že sa niečomu začne venovať teraz.

Spoločne sme začali na tieto problémy nachádzať riešenia. Vzniklo veľa zaujímavých nápadov, ktoré nie je ťažké zrealizovať. Sme si istí, že by oslovili aj širšiu verejnosť. Teraz sa len musíme posunúť z fázy prvotného nápadu, do fázy plánovania. Najbližšie, už o dva týždne, sa bude konať  poobedie hier. Uvidíme, ako to dopadne, ale všetci sa naň tešíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?