Nikdy neľutujte ani cent, minutý na dobrú hudbu

Autor: Eliška Herinková | 2.4.2013 o 12:17 | (upravené 2.4.2013 o 12:36) Karma článku: 4,40 | Prečítané:  262x

Pred niekoľkými dňami som našla na internete veľmi zaujímavé video s názvom Best coin ever spent. Bolo točené v meste  Sabadell na Placa den Sant Roc. Možno ste ho niektorí videli. Ak nie, tak tu je link:http://www.youtube.com/watch?v=yLJovNKdAV

 

Priznávam, že pri prvom zhliadnutí tohto videa som mala zimomriavky. Možno je to len tým, že mám k hudbe veľmi dobrý vzťah, zvlášť ku klasickej. Odmalička som chodila do Základnej Umeleckej školy. Medzi jej múrmi som sa naučila veľa vecí a okrem iného cibrila aj môj hudobný vkus.

 

V komentároch pod videom ma jeden zaujal. Bethoven concerts usually attract more people than Justin Bieber or Eminem.

Čo je to vlastne hudba? Na wikipédii sa dá nájsť jej definícia: Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu. Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba.

V dnešnom svete je hudby veľmi veľa. Každú chvíľu vzniká nová pieseň. Takmer každý umelec dúfa, že prerazí. Avšak podarí sa to len málokomu. Čím to je, že mnohých ľudí skutočne viac zaujíma klasická hudba ako hudba populárna?

Moderných interpretov pozná každý z nás. Pesničky, čo sa každé dve hodiny opakujú na Europe2. Nie, nemám rada rádiá, ani ich nepočúvam a nijako nepodporujem. Neuznávam Justina Biebera ani One direction ani LMFAO. Nepovažujem to za dobrú hudbu. LMFAO produkujú party hity, niečo, pri čom ide človeku roztrhnúť bubienky. Klasická hudba sa v bežných rádiách nehráva. Väčšina ľudí sa s ňou stretáva len na určitých koncertoch.

Počas letných mesiacov sa v každom väčšom meste nájde človek, ktorý zoberie svoj hudobný nástroj a vyjde s ním na ulicu. Niektorí to robia len preto, že dúfajú že si takto pár centov zarobia. Iní preto, že chcú.Tieto piesne obsahujú niečo, čo sa v dnešnej hudbe len ťažko hľadá. Pre ľudí má takáto hudba aj väčšie čaro. Je to skryté čaro, ktoré nás dokáže uchvátiť a vniesť do minulosti.

Piesne, ktoré prežili dodnes a pozná ich každý z nás sú poväčšine z minulého storočia.Ide o  legendárny rock’n’roll a swing. Tancovali na ne naši starí rodičia, rodičia, teraz na ne tancujeme aj my. Prežili desaťročia a verím tomu, že mnohé budú žiť aj naďalej.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?